TR EN

Metal Çatı Problemleri

Birçok sanayi yapısında, depoda, fabrikada, eğlence merkezinde çatı paneli tercih edilmektedir. Bu tip yapılarda çatı paneli tercih etmek için, birçok nedenimiz var. Yüksek yangın direnci ve hızlı uygulama, çatı panelinin en büyük avantajlarındandır.

Fakat zaman içinde çatı panelimiz, zor koşullar altında yıpranmaya başlar.

Çatı panellerimiz, kışın kar altında, yazın yakıcı güneş altında, nemli ortamlarda, asidik ortamlarda her daim görevlerini yerine getirmeye çalışırlar.
Ancak karşı koyulmaz gerçek, pas ve korozyonun eninde sonunda başlayacağıdır. Gerçekte, bu durumu görmek için çatı üzerine bile çıkmanıza gerek yoktur. Çatı panelinizin ömrü 5 yılı geçtiyse, zaten, bunu sızdıran çatınızdan ve sürekli cebinizden çıkan onarım bedelinden anlayabilirsiniz.
Bu duruma maruz yüzlerce kişiden birisiniz. Her yıl, milyonlarca metrekare çatı paneli döşenmekte ve onarıma ihtiyaç duyan çatı paneli metrajı o kadar artmaktadır.

√ Ek yerlerinde açılmalar: Sıcak ve soğuk havanın etkisiyle, sürekli uzayıp kısalan metallerin ek yerlerinde, zamanla açılmalar meydana gelmektedir. Rüzgârın etkisiyle ek yerlerindeki bu açılmalar yırtıklara dönüşür.

√ Pas ve korozyon: Nemin metal üzerindeki etkisini herkes bilir. Kar, yağmur, su göllenmeleri zamanla metalin içine işler ve korozyona sebep olur. Pas ve korozyon neticesinde de, özellikle vida bağlantı noktalarında açılmalar meydana gelir.

√ Yoğuşma: Isınan hava yükselir. Özellikle kış aylarında, çatı panelinin alt tarafında yoğuşma meydana gelir. Bu yoğuşma, damlacık halinde çatı panelinin alt sacında varlığını sürdürür ve alttan başlayan korozyona sebep olur.

Daha fazlası için:
<< Geri
>> Tara Metal Çatıda Yalıtım Kaplama Sistemi
>> Resimler


Neden Tara?

Eğer çevrenizde bizimle çalışmış birileri varsa bu yazının gerisini okumayın, hemen onları arayın, hakkımızda bilgi alın. Yoksa, okumaya devam edin, bizimle çalışın ve tavsiye edin. >>

Su Depoları Temel Perde Teras Havuzlar ve Göletler Dereler